Jak vyjádřit lásku tomu NEJDŮLEŽITĚJŠÍMU ČLOVĚKU aneb Valentýn trochu jinak

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Dnešní den je symbolem lásky, zamilovanosti a romantiky pro mnoho lidí po celém světě. Den svatého Valentýna je časem, kdy se vyjadřuje láska nejrůznějšími způsoby jako jsou například romantické večeře i gesta, dárky a květiny.

Vy, co mě již znáte, tak víte, že podle mého jedním z nejkrásnějších způsobů, jak vyjádřit lásku sobě a pak i bližním, je porozumět svým (případně i partnerovým) a jazykům lásky a aktivně je projevit za pomocí EMOCÍ A AKCÍ. Když budete vědět, jakým jazykem lásky mluví Vaše srdce, tak budete už navždy znát způsob, jak můžete svou vnitřní hladinu lásky pravidelně doplňovat a navyšovat sami!

Art walk výstava v Holistika centru v Tulumu | Láskyplný dárek v podobě sepsání 101 věci, kterou na tobě miluji | Finální podoba vlastnoručně vyrobeného dárku z lásky „Motýlí a papouščí klec přání“

Kdo ještě netušíte anebo si nejste jistí, jakým jazykem či jazyky lásky mluví to Vaše srdce, tak si prosím udělejte test zde: https://www.pruvodkynezivotem.cz/laska-stesti-naplneni/

A nyní se podíváme na všech pět jazyků lásky, s detailním popisem toho, jak se projevují a co znamenají. A jako dárek k dnešnímu dnu ode mě prosím přijměte akční kroky, tzv. BĚŽTE DO AKCE a jak si doplnit lásku okamžitě ve spojením s dnešním dnem svatého Valentýna ve vlastním pojetí:

  1. Jazyk lásky – SLOVA UJIŠTĚNÍ: Pokud mluvíme tímto jazykem lásky, potřebujeme lásku SLYŠET. Chceme být ujišťováni o citech, ale také potřebujeme pochválit. Upřímně pronesená slova jako: „Mám tě rád/-a.“ „Sluší ti to.“ „Jsi úžasná/-ý.“ pro nás znamenají víc než činy. Naopak nás velmi zraňuje kritika nebo negativní výroky od ostatních.

Běžte do akce: Dnes, to je na Valentýna 14.2.2024, si prosím projevte slova lásky a běžte k zrcadlu se pochválit, jak Vám to sluší a řekněte si nahlas: „Mám se rád/-a!“ Pokud rádi píšete, tak napište milostný dopis anebo báseň plné vyjádření lásky a ocenění tomu nejdůležitějšímu člověku na světě – SOBĚ!  Není krásnějšího pocitu než sdělit sám/-a sobě, jak moc na nás záleží a projevit si láskyplné emoce, které zahřejí naše srdce.

  1. Jazyk lásky – POZORNOST: Pro mnoho z nás je nejlepším způsobem, jak vyjádřit lásku SPOLEČNĚ STRÁVENÝ ČAS. To znamená například zajít si na procházku a povídat si, ale nekoukat při tom na TV či do mobilu. Potřebujeme plnou a přítomnou POZORNOST A VIDĚT ZÁJEM i ze strany svého protějšku. Lidé, kteří mluví těmto jazykem věří, že společně strávený čas a společné aktivity jsou důkazem lásky i toho, že nám na druhém záleží. Výhodou je, že lidé s tímto jazykem mají společné aktivity, společné zážitky a vzpomínky, které pomáhají vztahy utužovat. Ústředním aspektem pozornosti věnované druhému člověku je vzájemná blízkost vyplívající ze schopnosti plně se soustředit jeden na druhého.

Běžte do akce: Udělejte si dnes příjemně strávený čas (a to HLAVNĚ pokud nemáte partnera) podle sebe. Objednejte si oblíbené jídlo a podívejte se na ten film, na který pořád nemáte čas. Objednejte se na masáž, běžte do sauny anebo se zamyslete nad tím, co byste si přáli splnit a pak jednejte. Kupte si novou knihu anebo se naplno začtěte do té, co máte rozečtenou. Meditujte, odpočívejte, zacvičte si jógu a věnujte pozornost sobě na maximální úrovni, jaké budete schopni. Ptejte se sami sebe, jaká část mého života nyní potřebuje největší pozornost? A na odpověď si počkejte a pak jděte do akce…😊 

  1. Jazyk lásky – PŘIJÍMÁNÍ DARŮ: Pro jiné z nás jsou DARY VIZUÁLNÍM SYMBOLEM A PROJEVEM LÁSKY. Ti, kteří mluví tímto jazykem vnímají dárky jako vyznání lásky, citů i pozornosti. Poznáte je velmi snadno – i maličkost jako utržená kytička u cesty, pohlednice z výletu nebo suvenýr z dovolené jim udělá velikou radost a doslova je rozzáří. Dárek totiž říká: „myslím na tebe“. Určitě ve svém okolí znáte někoho, kdo rád obdarovává své milované maličkostmi a nikdy nezapomíná na jejich narozeniny (tak jeho jazyk lásky je přijímání darů). Na druhou stranu, obzvláště bolestivé pro ně je, pokud zapomeneme na jejich narozeniny.

Běžte do akce: Pokud je Vaším jazykem lásky přijímání darů, tak si připravte drobné překvapení – dárek, který Vám udělá největší radost!  Zajděte si koupit oblíbenou řezanou či pokojovou květinu jen pro sebe, oblíbenou čokoládu anebo nějaký krásný dárek, kolem kterého už nějakou chodíte. A klidně si to nějak hezky zabalte či vyzdobte – přeji obdarováváte toho, kdo si to zaslouží a udělá mu to největší radost! Je rychlý způsob, jak si dokázat, že i na sebe myslíte a máte se rádi! Užívejte si to a radujte se z toho…

Adam a jeho čistá radost po krmení papoušků na návštěvě záchranné stanice v Cancúnu | Předvánoční momentka v objetí s Adámkem | Andělské foto z noční procházky v městečku Playa del Carmen

  1. Jazyk lásky – SKUTKY LÁSKY: Čtvrtým jazykem jsou skutky péče, podpory a pomoci, kterou dáváme rodině a milovaným. Lidé, kteří mluví tímto jazykem, dávají city najevo tím, že něco pro Vás UDĚLAJÍ Z LÁSKY. Například zařídí dovolenou, obstarají zahradu nebo uvaří večeři. Tito lidé to mají nastaveno tak, že pro ně skutky mají větší váhu než slova. Nejedná se však o domácí povinnosti a stereotyp, ale o snahu zpříjemnit prostředí druhému. V tomto jazyku velmi často promlouvají programy a zvyklosti, které známe z dětství od našich vlastních rodičů.

Běžte do akce: Projevte si lásku tím, že si darujete nějaký skutek péče, podpory a pomoci. Můžete si třeba uvařit oblíbené jídlo, objednat wellness pobyt, prodloužený víkend na horách či si doma zvelebte tu část, kterou máte rádi a která si zaslouží péči. Případně se podpořte v něčem, co je pro Vás náročné, ale přejete si to už nějakou dobu – přihlaste se na vysněný kurz anebo se objednejte k terapeutovi s tím, co Vás trápí.

  1. Jazyk lásky – FYZICKÝ KONTAKT: Posledním jazykem lásky je něha a fyzický kontakt, projevený doteky, objetím či pohlazením a sexuálními intimnostmi, což znamená, že potřebujete CÍTIT LÁSKU na tělesné úrovni. Pokud hovoříte tímto jazykem, máte rádi masáže, hlazení, držení za ruku, polibky a tak dále…😊 Doteky mohou být velmi silným projevem lásky. Výhoda je, že doteky jsou do jisté míry univerzální jazyk. Fyzický kontakt tak může vztah rozbít nebo mu dát vzniknout, protože může být vyjádřením nenávisti či lásky!

Běžte do akce: Pokud je Vaším jazykem fyzický kontakt, tak lásku potřebujete cítit na/v těle. Dnes se tedy věnujte sobě a pohlaďte se, jako byste hladili toho nejbližšího a nejmilovanějšího člověka na světě. Kupte si masážní olej a jemně, pomalu s láskou si namasírujte své tělo, můžete si políbit ruku či jinou část těla, která si o to říká a kam dosáhnete! Pokud překonáte vlastní stud, můžete si něhu a lásku projevit i na hlubší úrovni… 🙂

Každý z nás má svůj vlastní jazyk lásky, ať už máme rádi slova ujištění, čas strávený s partnerem, dary, fyzické doteky nebo skutky lásky. Ale co je klíčové? Porozumět nejprve sám/-a sobě a vyjádřit si lásku tak, jak to potřebujeme i cítíme, přirozeně a s vášní!  Nezapomeňme na sílu slov, doteků, pozornosti, darů a služeb ve vyjadřování své lásky k sobě a těm, kteří jsou pro nás nejdůležitější…

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ať už slavíme Valentýna jakkoli, jedna věc je jistá – je potřeba nejdříve projevit lásku sobě. Jsme to my, kdo dýcháme pro sebe, kdo nosíme v srdci tu největší lásku, a proto si zasloužíme být pro sebe tím největším a nejvěrnějším obdivovatelem! Takže nezapomeňme – dnes i vždy – PROJEVUJME S LÁSKOU LÁSKU SOBĚ!

Pro sebe i Vás s objetím a s láskou napsala,

Andrejka