15.3.2024: Workshop „Nalézání smyslu a síly ve ztrátě“

15. 3. 2024 od 14.00 hodin

Knihovna města Hradec Králové

Wonkova 1262/1a, 500 02, Hradec Králové

Workhop „Nalézání síly a smyslu ve ztrátě – Cesta k vyrovnání se s vážnou ztrátou“ se hlouběji zabývá tématem, které je vážné a citlivé zároveň – těmi nejsložitějšími a nejbolestnějšími ztrátami, které můžeme zažít. Společně si odhalíme své ztráty, které jsme ještě nebyli schopni zpracovat a vzít si z nich to nejdůležitější – sílu a smysl. Dále se podíváme i na to, jak si vybudovat vnitřní odolnost vůči různým druhům ztrát a obtížným obdobím, která mohou člověka potkat. Cílem je nejen pomoci porozumět, zpracovat a prožít smutek a další s ním spojené emoce a pocity, ale také vysvětlit celý proces truchlení a význam toho, proč je důležité se vyrovnat se ztrátou milované osoby a řádně se s ní rozloučit.

Budeme společně procházet 6 fázemi smutku, abychom porozuměli, jakým způsobem fungují a jak je možné je prožít a zpracovat, ať už s pomocí nebo individuálně. Úmrtí, potrat nebo závažná nemoc blízké osoby patří mezi jedny z nejtěžších životních událostí, a proto se jim budeme věnovat detailně, abychom pochopili jejich smysl a účel v našem životě a co nás mají naučit. Dále se zaměříme na různé druhy ztrát, jako jsou ztráta zdraví, životního postavení, zaměstnání, bydlení či milovaného domácího mazlíčka, a naučíme se, jak se s nimi vyrovnat a porozumět jim.

Na závěr je připravena zážitková meditace, která nám pomůže se rozloučit s těmi, se kterými je to nejvíce potřeba.

Počet míst je omezen, a proto je nutná rezervace emailem na a.vokalova@email.cz či telefonicky na +420 774 801 861 po uhrazení zálohy.

Investice: 4 hodiny za 1.200 Kč